Questions? Feedback? powered by Olark live chat software


Personerna bakom företaget

Fixura erbjuder världens äldsta låne- och investeringsform i modern tappning. Vi sammanför personer som vill låna pengar med personer som vill investera sina pengar genom att låna ut dem.

 

Öppna positioner

 

 

Management

 

Simon Sandvik

CEO

simon.sandvik@fixura.com

David Gonzalez

Head of Finance

david.gonzalez@fixura.com


André Norrgård

Head of Development

andre.norrgard@fixura.com

Tiina Mäkisalo

Head of Customer Support

tiina.makisalo@fixura.com


 

IT

Mathias Renlund

Developer

mathias.renlund@fixura.com

Patrik Peltonen

Developer

patrik.peltonen@fixura.com

Tommi Nokso

Developer

tommi.nokso@fixura.com

Alexander Ulyanov

Developer

alexander.ulyanov@fixura.com


 

Kundsupport

Tomi Kontturi

Customer Support Associate

tomi.kontturi@fixura.com

Nadja Hassellund

Customer Support Associate

nadja.hassellund@fixura.com

Riika Marttila

Customer Support Associate

riika.marttila@fixura.com

Esapekka Heikkilä

Investor Relations Associate

esapekka.heikkila@fixura.com


 

Andra

Rahima Karimova

Data Scientist

rahima.karimova@fixura.com

Anne Tuomaala

Marketing Specialist

anne.tuomaala@fixura.com


 

Representanter

Sebastian Norrgård

Representative 

sebastian.norrgard@fixura.com

Eric Storsved

Representative

eric.storsved@fixura.com

Bengt Ekman

Representative

bengt.ekman@fixura.com

Jakob Linder

Representative 

jakob.linder@fixura.com

Jani Hyllinen

Representative 

jani.hyllinen@fixura.com

Staffan Blom

Representative

staffan.blom@fixura.com