Personerna bakom företaget

Fixura erbjuder världens äldsta låne- och investeringsform i modern tappning. Vi sammanför personer som vill låna pengar med personer som vill investera sina pengar genom att låna ut dem.

Kontor

Mirja Palola

CEO

mirja.palola@fixura.com

Niclas Snellman

CFO

niclas.snellman@fixura.com

Åsa Rönnlund

Executive Assistant

asa.ronnlund@fixura.com

David Gonzalez

Data analyst

david.gonzalez@fixura.com


Lucas Nyberg

IT Operations Manager

lucas.nyberg@fixura.com

Mattias Ahlholm

Head of Engineering

mattias.ahlholm@fixura.com

Linus Storhannus

Scrum Master 

linus.storhannus@fixura.com

Mathias Renlund

Frontend Developer

mathias.renlund@fixura.com

Patrik Peltonen

Junior Developer

patrik.peltonen@fixura.com

Tiina Mäkisalo

Customer Support Manager

tiina.makisalo@fixura.com

Tomi Kontturi

Customer Support Associate

tomi.kontturi@fixura.com

Miia Mäenpää

Customer Support Associate

miia.maenpaa@fixura.com

Esapekka Heikkilä

Customer Support Associate

esapekka.heikkila@fixura.com

Natalie Rahmlow

Customer Support Associate

natalie.rahmlow@fixura.com

 

 

Representanter

Bengt Ekman

Representative

bengt.ekman@fixura.com

Staffan Blom

Representative

staffan.blom@fixura.com

Eric Storsved

Representative

eric.storsved@fixura.com

Jani Hyllinen

Representative 

jani.hyllinen@fixura.com

Sebastian Norrgård

Representative 

sebastian.norrgard@fixura.com

Sebastian Nováky

Representative

sebastian.novaky@fixura.com

Sakari  Hellman

Representative

sakari.hellman@fixura.com